Carter Bathroom - Wall Light - Satin Nickel/Smoked
Product Code
0339907SN/SM
- Bathroom Wall Light In Nickel/Smoked/Satin Black and Smoked Glass Globe - IP44
£98.40
Usually dispatched in 3-5 working days
Carter Bathroom Wall Light
Dual Tone Colour Finish Nickel With Smoked/Satin Black
Corresponding Smoked Round Glass Globe
IP44 Bathroom Rated
Switched
1 x E14 Bulb Required. Please See Related Products Below
We Have Part Of This Range On Display In Our Showroom
| Brand | Angelo Lighting |
|---|---|
| Delivery Information | Usually dispatched in 3-5 working days |
| Product Code | 0339907SN/SM |
| Colour | Chrome - Satin |
| Height | 320mm |
| Width/Diameter | 150mm |
| Projection | 200mm |
| Double Insulated | Yes |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| This Range Is On Display | Yes |






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account