Linear 120cm Square Edge Outdoor Wall Light - Black
Product Code
0465160-A-120E
- 120cm CCT LED Outdoor Backlit Wall Light, IP65. Set Your Preferred Colour Temerature on Installation
£156.00
Please contact us for stock availability on this product 01789 766007
CCT LED Outdoor Linear Square Edged Backlit Wall Light 120cm
Black Finish
In Built Correlated Colour Temperature (CCT)Switch, Choose From Warm White, Cool White or Daylight Setting On Installation
24w LED 3000K 1912 lumens/4000k 2031 lumens/6000k 1947 lumens
Iron and PMMA
IP65 Rated
We Have Some Of This Range On Display In Our Showroom
| Brand | Home Lighting |
|---|---|
| Delivery Information | Please contact us for stock availability on this product 01789 766007 |
| Product Code | 0465160-A-120E |
| Colour | Black |
| Height | 1200mm |
| Width/Diameter | 60mm |
| Projection | 52mm |
| IP Rating | IP65 |
| This Range Is On Display | Yes |



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account