Linear 90cm Round Outdoor Wall Light - Black
Product Code
0465160-A-90R
- 90cm CCT LED Round Outdoor Wall Light, IP65. Set Your Preferred Colour Temerature on Installation
£120.00
Please contact us for stock availability on this product 01789 766007
CCT LED Outdoor Linear Rounded Wall Light - 90cm
Black Finish
In Built Correlated Colour Temperature (CCT)Switch, Choose From Warm White, Cool White or Daylight Setting On Installation
15w LED 3000K 1096 lumens/4000k 1158 lumens/6000k 1132 lumens
Iron and PMMA
IP65 Rated
We Have Some Of This Range On Display In Our Showroom
| Brand | Home Lighting |
|---|---|
| Delivery Information | Please contact us for stock availability on this product 01789 766007 |
| Product Code | 0465160-A-90R |
| Colour | Black |
| Height | 900mm |
| Width/Diameter | 80mm |
| Projection | 52mm |
| IP Rating | IP65 |
| This Range Is On Display | Yes |



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account