280BK-PIR Flush Outdoor Wall Light - Black
Product Code
280BK-PIR
- Cast Aluminium Wall Bracket With PIR Motion Sensor Black Finish
Special Price
£39.00
Regular Price
£64.80
RRP: £64.80 You save 40%
Usually dispatched in 3-5 working days
Flush Outdoor Wall Light
Black Finish
PIR Motion Sensor
Clear Glass Panels
IP44 Rated
1 x 60w E27 GLS Bulb See Related Product Options Below
| Brand | Searchlight |
|---|---|
| Delivery Information | Usually dispatched in 3-5 working days |
| Product Code | 280BK-PIR |
| Colour | Black |
| Height | 360mm |
| Width/Diameter | 170mm |
| Projection | 100mm |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| This Range Is On Display | No |




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account