Boldon Bathroom LED Wall Light - Polished Chrome
Product Code
0337743
- Bathroom LED Wall Light. Polished Chrome Finish With White Adjustable Polycarbonate Heads. 4000k Cool White, 415 Lumens
£50.40
Usually dispatched in 3-5 working days
Boldon Bathroom Wall Light
Polished Chrome Finish
White Polycarbonate Lens
IP44 Bathroom Rated
The Head Can Be Moved To Adjust The Angle
1 x 5w Integrated LED, 4000k Cool White, 415 Lumens
We Have Most Of This Range On Display In Our Showroom
| Brand | Angelo Lighting |
|---|---|
| Delivery Information | Usually dispatched in 3-5 working days |
| Product Code | 0337743 |
| Colour | Chrome - Polished |
| Height | 160mm |
| Width/Diameter | 65mm |
| Projection | 110mm |
| Double Insulated | Yes |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP44 |
| This Range Is On Display | Yes |





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account