1642 Genoa Downwards Outdoor Lantern
Product Code
1642
- Cast Aluminium Outdoor Lantern In Black/Silver Finish
Special Price
£30.00
Regular Price
£48.00
RRP: £48.00 You save 38%
Usually dispatched in 3-5 working days
Genoa Outdoor Wall Lantern
Part Of The Genoa Range
Black/Silver Finish
Glass Panels
Cast Aluminium Material
IP23 Rated
1 x 60w E27 GLS Bulb See Related Product Options Below
| Brand | Searchlight |
|---|---|
| Delivery Information | Usually dispatched in 3-5 working days |
| Product Code | 1642 |
| Colour | Iron/Pewter |
| Height | 330mm |
| Width/Diameter | 150mm |
| Projection | 180mm |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP23 |
| This Range Is On Display | No |


Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account